Plugins - User Switching - Stable (latest release) - en to id translation catalogue (10 entries)

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switched to %1$s (%2$s).
id: Dialihkan ke %1$s (%2$s).

[ctx: User Switching title on user profile screen]
en: User Switching
id: Mengalihkan Pengguna

en: Switch&nbsp;To
id: Beralih&nbsp;Ke

en: Could not switch users.
id: Tidak dapat mengalihkan pengguna.

note: Translators: "switch off" means to temporarily log out
en: Could not switch off.
id: Tidak dapat beralih.

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switch back to %1$s (%2$s)
id: Beralih kembali ke %1$s (%2$s)

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switched back to %1$s (%2$s).
id: Dialihkan kembali ke %1$s (%2$s).

note: Translators: "switch off" means to temporarily log out
en: Switch Off
id: Beralih

note: Plugin Name of the plugin
en: User Switching
id: Pengalihan Pengguna

note: Description of the plugin
en: Instant switching between user accounts in WordPress
id: Beralih cepat antara akun pengguna di WordPress
